Kaldakaevu torkreetimine

Kaldakaevu torkreetimine

Traveter Grupp teostas kaldakaevu betoonpindade remondi, mis sisaldas raudbetoonist koorikplaatide ja armatuuri puhastamist, korrosioonitõkke paigaldamise ja pindade torkreetimist 35mm paksuse pritsbetooni kihiga, et taga armatuurile piisav kaitsekiht. Torkreetbetooni tarnis Sakret AS. Mahuti sisepindadele paigaldatud torkreetbetoon sisaldas veetkindlust tõstvat lisandit. Mahuti välispind kaeti lisaks torkreetbetoonile ka betooniremondi pahtliga ja värviti. Torkreetimine sees toimus 2021 aasta sügisel ja väljas 2022 aasta kevadel.

Tallinnas Paljassaare poolsaarel asub Tallinna Vesi AS reoveepuhastusjaama kaldakaev, mis on rajatud aastal 1977. Tegemist on raudbetoonist silindrikujulise mahutiga, mis paikneb 13,5 m maa sees ja mille kõrguseks on 19 m. Kaevu läbimõõt on 19 meetrit. Mahuti seina paksus on 0,6-2,2 m.

Mahuti on vundeeritud monoliitsest raudbetoonist taldmikule. Mahuti seinad on tehtud kolmekihilisena. Sise- ja välispinnal on raketiseks kasutatud monteeritavast raudbetoonist koorikplaate, paksusega 70 mm. Koorikplaatide vahele on valatud monoliitsest raudbetoonist kandesein. Koorikpaneelid omavad ainult kaitsvat funktsiooni ja ei ole mahuti kandevõime seisukohalt olulised. Mahutist voolab läbi puhastatud reovesi, mis suundub edasi Tallinna lahte. Mahuti sees paiknevad terasest sisse- ja väljavoolutoru otsad ning ülevoolutoru. Mahuti välisküljel on teenindusredel. Mahuti ülaosas on ca 1,0 m laiune terasest käsipuudega käigutee.

Kategooria: Betooniremont, hüdroisolatsioon, torkreetimine
Aadress: Paljassaares asuv Tallinna reoveepuhastusjaama kaldakaev
Teostatud aastal: 2021-2022
Tellija: Vensen AS

Tehtud tööde valdkonnad

Vundamendi hüdroisolatsioonMahutite ja basseinide hüdroisolatsioonPööratud katused ja terrassidRajatiste hüdroisolatsioonBetooniremontTorkreetbetooni paigaldusInjekteerimineKeldrite saneerimineDeformatsioonivuukide tihendamine