Ilupilt

MEIE TEENUSED

RAJATISTE HÜDROISOLATSIOON

Rajatiste hüdroisolatsioon.

SILLAD | TUNNELID | VIADUKTID | TUULLIKUTE BETOONMASTID | ŠAHTID | KAEVUD

Rajateiste hüdroisolatsiooni all peame silmas kõikvõimalike ehitiste, mis ei ole hooned, hüdroisoleerimist ja tihendamist
Traveter Grupp OÜ teostab sildade, tunnelite ja viaduktide hüdroisolatsioonitöid. Paigaldame nii SBS rullmaterjale kui ka epoksiidi ja polüuretaani baasil pinnakatteid.

Lisaks oleme aastate jooksul teinud palju huvitavaid ja põnevaid ning meile suurteks väljakutseteks olnud ehitustöid erinevatel rajatistel, millest mõnda siinkohal ka kirjeldan.

Estonia KaevandusRajatiste hüdroisolatsioon

Ügeks huvitavamaks rajatiseks, mille rekonstrureeimisel või hüdroisoleerimisel oleme osalenud, on näiteks Enefit Power AS Estonia Kaevanduse peavastuvõtupunkri, mis asub 70 meetri sügavusel maa-all, raudbeetonist seinte taastamine. Tööde ajaks oli Tellija poolt planeeritud 5 tööpäeva, neljapäeva hommikust esmaspäeva õhtuni. Kui peapunker seisab, siis kogu kaevandus seisab, mis oligi põhjuseks nii lühikesele tööde teostamise ajale. Traveter Grup’i meeskond suutis aga 60 tonni torkreetbetooni koos armatuurvõrgu paigaldusega ära teha lausa nelja ööpäevaga. See tähendas, et kokku 10 meest töötas kahes 12-tunnises vahetuses neli ööpäeva. Töö sisuks oli betoonist peapunkri kulunud seintele armatuurvõrgu lisamine ja torkreetbetooniga seina kasvatamine alates 200mm kuni 500mm, et tulemuseks oleks sirge sein. Punkri seinad kuluvad, kuna peapunker võtab vastu kogu väljakaevandatud mäemassis ning tänu sellele hõõrdumisele, mis tekib vastu punkri betoonseinu, kuluvad aastatega punkti seinad liiga õhukeseks, mistõttu tuleb iga 10+ aasta tagant punkri seinu uuendada, st lisada uus kiht betooni.

Tuulepargid

Samuti on olunud huvitavateks ja väljakutsuvateks objektideks Nelja Energia AS (Vanaküla, Viru-Nigula ja Aseriaru tuulepargid) ja Eesti Energia AS Aulepa tuuleparkide tuulikute mastide tihendamine ja remont, mis tuli teostada autokorvtõstukilt ca 50m kõrgusel. Kõikides nendes tuuleparkides olid sarnased tuulikud, mis tähendab, et esimesed 50m maapinnast on betoonist mast ja järgmised 50m on terasmast. Ja kõikidel tuulikutel oli sama probleem – betoonmasti ja terasmasti ühenduskohast tuli vihmavesi tuulikutesse. Sellest tulenevalt sai Eesti Energia AS-le, kes oma murega esimesena meie poole pöördus, soovitatud kasutada vedelplasti sellise sõlme tihendamiseks, kuna vedelplast on oma üliheade omaduste tõttu mujal maailmas end sellistes sõlmedes igati õigustanud.

Peamisteks materjalidega varustajateks on Primostar OÜ ja Soprema.

Digituul