Ilupilt

Joogivee filterbasseinide hüdroisolatsioon

Tallinnas Ülemiste Veepuhastusjaamas teostasime aastal 2021 kahe joogivee filter basseini betooniremondi. Remont hõlmas basseinide isoleerimist ülejäänud ruumist, et takistada tolmu levikut. Basseinidelt eemaldati vanad keraamilised plaadid, segu kiht ja lahtine betoon. Teostatud sai filtri betoonpindade puhastamine, armatuuride korrosioonitõkkekiht ja betoonikaitsekihi taastamine. Tööde käigus valati uus basseini serv ja käiguteed. Basseini viimistluskiht ehk hüdroisolatsioon teostati elastse polüuretaanmembraaniga.

Tellija andis ehitajale järgmise ülesande:

Töö kõige suuremaks ülesandeks töövõtjal on valida objektile õige ja vastupidav (hüdroisolatsiooni) materjal või töömeetod, mis saavutab järgmised nõuded:

  • Kõik filtri betoonpinnad, s.h torustike läbiviigud peavad jääma veetihedad.
  • Materjal peab olema elastne, et veemasside liikumisetagajärjel ei tekiks hüdroisolatsioonimaterjali pragunemist.
  • Materjal peab olema vastupidav füüsilisele hõõrdumisele ja mehaanilistele vigastustele nt. labida löök vastu seina, liiva/antratsiidi hõõrdumine uhtetsükli faasis. Vajadusel kasutada erineid materjalikihte.
  • Kõik materjalid peavad olema keemiliselt vastupidavad, inertsed ja sobilikud joogivee protsessis kasutamiseks. Materjali lahustumine aja jooksul joogivees on keelatud.
  • Paigaldatav pinnakate peab jätma filtri olemasolevad betoonpinnad siledaks s.t kõik olemasolevad betoonpinna ebatasasused tuleb täita ja paigaldatava kihi paksus peab olema piisav, et tekitada elastne sile pinnakate.
  • Materjal peab olema aluspinna külge hermeetiliselt kinnitatud.
  • Materjal peab olema kergesti puhastatav.
  • Materjali eeldatav eluiga 20 aastat.
  • Materjal peab olema halli värvusega.

Veepuhastusjaama tehnoloogilises protsessis kasutatakse nelja kemikaali, mis tagavad nõuetele vastava joogivee. Kõik kasutatavad materjalid on sarnastes jaamades maailmas laialdaselt levinud.

Ehituskeemia kontsern BASF suutis pakkuda tellijale täpselt ülal loetud tingimustele vastava joogiveemahutite hüdroisolatsioonisüsteemi. Traveter Grupp OÜ-l on süsteemi paigadluseks vajalikud pumbad ja tehnika ning know-how.

Kategooria: Betooniremont / Mahutite ja basseinide hüdroisolatsioon
Aadress: Järvevana tee 3, Tallinn
Teostatud aastal: 2021-2022
Tellija: Tallinna Vesi AS

Veel selle kategooria tehtud töid:

Digituul