Ilupilt

Parkimismaja deformatsioonivuukide tihendamine

Deformatsioonivuukide tihendamine epoksüüdliimiga ASODUR-K4031 ja spetsiaalse deformatsioonivuugilindiga ASO-Tape.

Probleem

Viru Keskuse autoparkla vahelagedes on mitu deformatsioonivuuki, millega parkla enda konstruktsioonid on keskuse hoonest eraldatud. Viru Keskuse jaoks oli pikka aega probleemiks see, et need deformatsioonivuugid ei olnud veetihedad ning viimasele parkimiskorrusele sadanud vihm jõudis läbi nende deformatsioonivuukide alumisele parkimiskorrusele, tekitades probleeme all parkivatele autodele. Kliendid olid pahased, kuna vihmaste ilmadega tilkus vihmavesi alumisel korrusel parkivatele autodele.

Lahendus

Lahendusena pakkusime tellijale välja katta deformatsioonivuugid pealtpoolt spetsiaalse väga hea nakuvusega ning väga elastse PVC lindiga ASO-Tape. Autoparkla betoonpind puhastati ja karestati liivapritsiga deformatsioonivuukide kohal laiuselt ca 200mm mõlemal pool vuuki. Pärast liivapritsiga karestamist puhastati tööma liivast ja mustusest ning paigaldati deformatsioonivuugilint ASO-Tape spetsiaalse epoliimiga. Pärast ASO-Tape paigaldust kaeti ASO-Tape kummist kiirustõketega, mille eesmärgiks oli nii ASO-Tape kaitsmine kui ka kiiruse piiramine autoparklas.

Tulemus

Veetihedad deformatsioonivuugid, rahulolev tellija ja vee tilkumisest kaebusi mitte kirjutavad kliendid.

Kasutatud materjalid ja nende kasutusalad

Deformatsioonivuugilint ASO-Tape ja epoksüüdliim ASODUR-K4031.

ASO-Tape kasutatakse koos liimiga ASODUR-K4031 erinevate vuukide (töövuugid, deformatsioonivuugid), pragude ja lõhede hüdroisoleerimiseks betoonkonstruktsioonides. Samuti sobib toode üleminekute ja läbiviikude hüdroisoleerimiseks ning erinevate materjalide sidumiseks sarnaste tööde käigus. ASO-Tape linte on saada erinevas laiuses: 150mm kuni 500mm ning paksusega 1mm ja 2mm. Olenevalt vuugi liikumise ulatusest valitakse lindi paksus.

Lindi omadused:

  • Väga elastne.
  • Lihtne, homogeenselt keevitatav.
  • Ei vaja aktiveerimist.
  • Vett mitteläbilaskev, talub ka negatiivset veesurvet.
  • Võimalik paigaldada mattniiskele aluspinnale ilma eelneva aluspinna kruntimiseta.
  • Talub külma, UV-kiirgust, vastupidav vananemisele.

Kategooria: Deformatsioonivuukide tihendamine
Aadress: Viru väljak 4, Tallinn
Teostatud aastal: 2014
Tellija: Viru Keskus AS

Veel selle kategooria tehtud töid:

Digituul