Ilupilt

Keldri saneerimine seest | Rahvusarhiiv

Tallinnas Madara tn 24 asub Rahvusarhiiv, hoone kahes niiskuskahjustusega küljes teostati hoones sees keldri saneerimine ja väljas hüdroisolatsiooni- ja soojusisolatsioonitööd ning taastati välisilme ning siseviimistlus.

Hoones sees ehk hoidlates eemaldasime seintelt kahjustunud krohvi. Aluspinna parandasime ja krohvisime sirgeks. Välisseina müürid injekteeriti materjaliga Köster Crisin Cream, mis moodustab horisontaalse barjääri niiskuse tõkestamiseks müüris. Välisseina sisepinnale paigaldati negatiivset niiskust taluv hüdroisolatsiooni Aquafin-1K. Sellele järgnes krohvimine, pahteldamine ja värvimine.

Hoone välisperimeetris eemaldasime asfaldi, kaevasime lahti vundamendi, puhastasime, täitsime ja tugevdasime pritsbetooniga. Sellele järgnes hüdroisolatsioon, milleks oli bituumenvõõba Combiflex-C2/S paigaldus. Hüdroisolatsioon talub ka survelist vett. Pritsitud võõbale paigaldati pärast kuivamist soojusisolatsioon Finnfoam F-300 100 mm. Kaevik täideti killustiku ja täiteliivaga ning hoone serva ehitasime raudbetoonist panduse, et sadevett hoonest eemale juhtida. Sokkel soojustati, armeeriti ja krohviti mosaiikkrohviga.

Materjalid tarnis: Primostar OÜ

Kategooria: Vundamendi hüdroisolatsioon / keldrite saneerimine
Aadress: Madara 24, Tallinn
Teostatud aastal: 2021-2022
Tellija: Riigi Kinnisvara AS

Veel selle kategooria tehtud töid:

Digituul